Meizu Sağlam Telefon Çıktı !?

Herkese Selam Nedir bu Meizu Sağlam Telefon Çıktı meselesi !

(Reklam)

Bugün ki makalem ilk akıllı telefonum ile ilgili. Yaklaşık 6 sene tuşlu telefon diye tabir edilen telefondan kullandım lardan değil ! dan 🙂 artık oda benim sms yazma hızıma ve şiddetime dayanamayıp kırılan (Yırtılan) tuşları oluyordu..

Şöyle ki – YES’e basacaksın ama yes tuşu yere düşüyor o durumda idi 🙂 Neyse sonra bataryasını bile bulamadığım bir konuma geldiğimde ‘ lan ben bu telefonu değiştireyim artık’ diye düşündüm.. Ama korkum ve algı biçimim :

“Yaw büyük ekranlı, sanki telefon değil de kafana tablet dayayıp konuşuyorsun gibi oluyor diye düşünüyordum… Sayın arkadaşım bir ara bana ‘S2’ model bir cihazla evi aramam için iletti 0482 alan koduyla evi aradım :).  Şunu fark ettim telefon büyük ve yüzümü kaplıyor almam ben bu tarz birşey diye o sıra karar verdim. Arkaşıma şunu dedim ; hacı bu ne sanki 5 kg birşeyi yüzüme dayıyorum çok garip his ettim dedim..

Bana cevabı ; ilk başlarda bende böyle his ettim ama alışıyor insan dedi.

Garip geldi bana bu sözü, sonra telefonculardan çok büyük olmayan yarı akıllı kendine yeten cihazları sordum fiyat araştırması yaptım.. Bana çok da güven vermediler az daha sabır ettim..

Tanışma Aşaması

Yaklaşık 1 yıl kadar sonra Facebook sosyal ağı üzerinden bir Çin firmasının Türkiye’ye gireceğini okudum sayfasına gruplarına katıldım uzaktan izledim, kendim de o sırada yabancı kaynaklardan, youtube, gibi olaylardan markayı takip ettim. Rıza baba Meizu Mx4’ü gözüne kestirmişti şeklen gözüme hoş göründü ama dış görünüş aldatıcıdır diye içini neyi var neyi yok araştırdım.. Mx4’ü araştırırken büyük abisi Mx4 Pro ile karşılaştım, resim ve video örneklerine baktım özellikleri filan derken acaba bunu mu alsam birkaç yüz eklerim diye ikilemde kaldım. Ama tabi her zaman bir üst model bir üst modeldir kafamızda içimize yatanda budur. 🙂

Ön siparişi açıldı hemen parasını yatırdım, 3 Ay sonra geleceğini bilsem bir üst modeli beklerdim 🙂 Kısmet buymuş pişmanda değilim.. Seçimlerden 1 gün önce gelen telefonumu hızlıca açıp, heyacanla zil seslerine girdim, sonra durdum ‘ acaba ben ne yapıyorum’ diye sim kartımı kırdırmam gerekiyordu. Hemen çıkıp bilmediğim bir şehirde (mersin’de) telefoncu aradım… Tahmini 5 km sonra bir telefoncu buldum, sim kartımı kırdırdım ücretini ödedim ve o nem ve sıcakta misafir bulunduğum eve yürüdüm..

Sim kartımı büyük bir özenle taktım ve cihaza birkez daha açıl Meizu açıl dedim.. 🙂 Açılan Flyme 4.4.2 Sürümlü telefonun o ilk anları beni sevince boğuyordu. Meizu ve bilhassa FlymeOs’a Alışmam 1 günden kısa sürdü.. Gel zaman git zaman şunu anladım Meizu kullanan ben iyi bir seçim yapmışım.

Aradan 6 ay geçti ve ithatlatçı firma kötü durumlar yaşayıp, yetkinliğini bitirdi. Garantili diye alınan bu cihazların artık bir garanti servisi filan yoktu. Benim kafam rahat !

Anılar

Neden mi ? Mx4 pro kaç kere elimden düştü, yerde taklalar attı. Her düştüğünde içimde ekranı gitti korkusuyla yerden almam yok öyle bir aksiyon, haaa birşey olmamış deyip tozlu ekranı kendime silmem ayrı bir olay tabi 🙂 Telefonu alalı 1 sene oldu, ve sonunda bir nişan olayı oldu (tabi benim değil 😀 ), 4K Video özelliği 1 saate  çekim yaparak kutladım resmen tek sıkıntı flaşın ısınıp kendini kapatması idi ama kayda devam 🙂 – Araştırma dönemimde o zamanın amiral gemileri 10-15 dakika sonra kaydı kapatıp sonlandırıyordu.. Karşı tarafın zenginleri sahneyi erken bırakmak zorunda kaldılar 🙂 Toplamda 3 Saat’e yakın bir 4K çekim yaptım,tabi bilgisayara attıktan sonra direk nişan.zip.. Bilgisayarımda o kadar alan yok ne edeyim..

Birçok resim video çektim her anı keyifle yaşadım, beni yarı yolda bırakmadı Mx4 Pro’m hayatımda ilkkez İstanbul’a şubat ayında gittim. (hiiii yenge istanbullu mu ! diyen olmuştur yani yakın 😀 ) Oda hayatımda bildiğim en güzel insandır.

İstanbul’da çektiğim resimler videolar da ayrı bir güzeldi çünkü bilmediğim bir şehirde tek başımayım, iyi ki Meizu’m var.  Yanlızlığımı Kadıköy sahilinde müzik dinleyip gelişimin artık neye yorumlarsanız toplanan kara bulurlara bakarak vayy be haydarpaşa diye içimden geçirip, üstüme düşen minik yağmur serpintileri ile kapalı alan aramam ayrı bir olaydır..

Uçakla ilk yolculuğum idi, İstanbul’a gitmem o kalkış ve iniş kadar insanı strese sokan birşey yok uçak yolcuğunda onu da öğrenmiş oldum haa birde kanat yanına yolculuk yapabilirsiniz 🙂 Uçak tutmuyor ama bazı arkadaşları etkileyebilir bilemem 🙂

İnsan’ın iyi kötü anlarını güvenle sakladığı bir telefonu olması güzel birşey, hayatımın anlamı (ydı) ile  çektiğim resimler Gizli Kasa Özelliği ile güvende hakikaten sevilesi bir marka Meizu.. İlkler unutulmaz derler kalitesiyle, güveniyle Meizu Mx4 Pro Telefonumu kullanıyorum 3 yıllık cihaz ama halen işinin başında. Garantisi yok korkusuyla yine dikkatli kullanıyorum, bazen düşer çalınabilir filan hiç sorun değil iyi marka güzel özellikleriyle beni kendine bağladı resmen..

Artık Garanti korkusu kalmadı, Meizu yeniden büyük bir giriş yaptı. Türkiye’nin öncü firmasıyla yeniden Meizu Severlerin gönlüne taht kurmaya hazır ne demişler :

Telefon Al Ama Genpa Garantisi Olsun.. (Teşekkürler GENPA – Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan) Büyük bir sevaba girdiniz..

Meizu Telefonlar < bu linkte, bende artık para biriktirip hayalimi süsleyen 7’de 7  🙂 bir Meizu almayı düşünüyorum… Bilenler bilir Mx4 Pro Cihazımı Fatih Aksoy Youtube < kanalıma içerik üretmek için kullanıyorum olsun elimden geldiği kadar içeriklerimle yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana 🙂

Teşekkürler İyi Günler !

Kaç Yıldız Verirsin !

Özet

Sen Olsan Kaç Yıldız Verirsin ?

Sending
User Review
4.58 (12 votes)

, , , , , , , , , , , ,